Komórka Telefon

Zepsuty Smarphone? My go naprawimy!

Twój telefon poddał się sile grawitacji i upadł na beton? Po kilku zdjęciach na basenie , Twój smartphone zaskoczył Cię skokiem z saltem do tyłu i kilkoma piruetami, po czym czysto zanurkował pod wodę? Może całkowicie się wyłączył i nie chce się włączyć po wielu nieudanych próbach? Z naszymi telefonami dzieje się mnóstwo rzeczy, które pozbawiają go życia. Na wszystkie zawsze znajdzie się sposób, by wrócić im życie, by dalej mogły Wam służyć.

Bez kategorii

Naprawa telefonów a kupno nowego – co się bardziej opłaca?

Jedną z najczęstszych przyczyn napraw telefonów jest pajączek na ekranie. Z tą usterką nierzadko borykają się sami użytkownicy smartfonów, jak i serwisanci. Wystarczy chwila nieuwagi, by telefon niefortunnie upadł na podłogę. Szczególnie panie noszą smartfony w torebkach wraz z innymi przedmiotami, które mogą uszkodzić telefon, np. klucze. Jeśli sprzęt ulegnie awarii, warto zastanowić się nad tym, co się bardziej opłaca - naprawa telefonów czy kupno nowego. Przedstawiamy wady i zalety tych rozwiązań.

Bez kategorii

Serwis telefonów iPhone – jak wybrać odpowiedni?

Od dawna wiadomo, że Apple to nie tylko sprzęt z górnej półki, ale także styl życia. Telefony tej marki najczęściej wybierane są przez osoby, które nie lubią kompromisów. Liczy się sprawdzony sprzęt. Jednak, co zrobić w momencie, gdy iPhone zawiedzie i konieczne jest stanięcie przed koniecznością wyboru pogwarancyjnego serwisu? Konieczny jest wybór miejsca, który sprosta wymaganiom. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Bez kategorii Komórka Telefon

Płatności zbliżeniowe w telefonie

Wraz z postępem technologicznym dokonuje się rewolucja w wielu dziedzinach życia. Począwszy od  usprawnień środków transportu, przez użycie nowych technologii w medycynie czy w przypadku przesyłu głosu czy też obrazu na odległość. Rewolucja technologiczna oprócz tego dotyka też czynności które wykonujemy praktycznie codziennie. Smartfony bowiem stają się obecnie nieodłącznym elementem życia dla większości społeczeństwa. Razem z rozwojem technologii mobilnych narodziły się również nowe możliwości w dziedzinie płatności.

Komórka Telefon

Jak to jest z tym ładowaniem telefonu? Krótka rzecz o baterii

Każde urządzenie elektroniczne działa dzięki wykorzystaniu prądu. Stwierdzenie to jest dość kolokwialne ale przenosi nas bezpośrednio do tematu opisanego w tytule wpisu. Tematem tym jest bowiem kwestia ładowania telefonu. Czynność z pozoru trywialna - jak pokazują jednak historia i teraźniejszość przechodząca ewolucję od momentu kiedy w ogóle zaczęto myśleć o czymś takim jak telefon komórkowy. Od kiedy bowiem zaczęto produkować telefony komórkowe - również proces produkcji akumulatorów musiał sprostać wymaganiom nowej gałęzi elektroniki.

Komórka Telefon

Okrągłe krawędzie telefonu – jak dopasować do nich szkło ochronne?

Czym są zakrzywione krawędzie w ekranie? Rozwiązanie to wcale nie nastało z wyprodukowaniem przez firmę Samsung serii Edge. W tych modelach Samsung zastosował bowiem zakrzywiony ekran nadając mu jednocześnie dodatkowe funkcje, których wykorzystanie umożliwiło odpowiednie wyprofilowanie wyświetlacza i warstwy dotykowej. Rozwiązanie to pojawiło się na rynku dużo wcześniej między innymi już w Samsungu S3.